Kim był Chris Kent

Gdy niezydentyfikowany statek kosmiczny zmierza do Metropolis, Supermanowi udaje się go złapać i powstrzymać przed zniszczeniem. Człowiek ze Stali odkrywa, że w środku znajduje się młody chłopczyk – co bardzo przypomina mu swoje własne przybycie na Ziemie. Na statku znajdują się wyryte słowa w języku kryptońskim, oraz imię chłopca – Lor-Zod (które zostaje potwierdzone w Action Comics #851). Dzieciak zostaje zabrany do laboratoriów Departamentu do Spraw Metaludzi na obserwacje.

Chłopiec posiada super-siłę i potrafi mówić tylko po kryptońsku. Nie zna swojego imienia ani tego skąd pochodzi. Jednakże Supergirl i Superman są pewni, że Lor-Zod jest kryptonijczykiem, zanim testy zostają zakończone. Chłopiec jest przetransportowany do Departamentu od Spraw Metaludzi w Waszyngtonie bez wiedzy Człowieka ze Stali. Kal-El postanawia uwolnić chłopca i po uzgodnieniu z Lois, decydują się na wychowanie dzieciaka. Clark kontaktuje się z Batman’em, który pomaga stworzyć nową tożsamość dla Lor-Zod’a – zostanie nadane mu imię Christopher Kent.

Nieco później, Superman zwołuje konferencję prasową, informując świat, że dziecko jest teraz pod jego opieką. W tym samym czasie, wysłany przez Lex’a Luthor’a, Bizarro atakuje Chris’a i stara się go porwać – na szczęście nie udaje mu się to.

Okazuje się, że biologicznymi rodzicami Chris’a są Generał Zod i Ursa. Przybycie chłopca powoduje uwolnienie Zod’a, Non’a i Ursa’y ze Strefy Cienia. Dowiadujemy się, że dzieciak urodził się w Phantom Zone i tam został wychowywany przez swoich rodziców. Dzięki temu, że urodził się w Strefie mógł się starzeć i był odporny na jej negatywne właściwości.

Gdy Mon-El spotyka się z Supermanem, opowiada mu, że Zod i Ursa strasznie traktowali swojego syna, zanim wysłali go z Phantom Zone. Podczas walki z Człowiekiem ze Stali, Zod i Ursa żądają swojego syna w zamian za Lois. Po wysłaniu Supermana do Strefy Cienia, armia Zod’a nawiedza Ziemię. Kal-El’owi udaje się uciec i szuka pomocy u Luthor’a. Gdy Chris znajduje się pod ‚opieką’ Zod’am udaje mu się uratować Lois, korzystając ze swoich mocy.

Chris pozostaje w rodzinie Lois i Clark’a, jako ich przybrane dziecko. Chodzi do prywatnej szkoły Ellsworth, gdzie doświadcza problemów ze swoimi mocami. By mu pomóc, Superman kontaktuje się z Batmanem i razem tworzą zegarek, który będzie blokował moce Chris’a. Podczas gdy zegarek został budowany, chłopiec ma możliwość poznania Robina i od razu zaprzyjaźnienia się z nim. Robin traktuje Chris’a jak młodszego brata i pokazuje mu kilka sztuczek na sali gimnastycznej. Działanie zegarka nie sprawdza się jednak w praktyce i kryptonijski metabolizm Chris’a sprawia, że chłopak powoduje ekplozje w mieszkaniu Kent’ów. Clark zapewnia chłopca, że nie zostanie odesłany do Strefy Cienia i w jakiś sposób poradzą sobie w opanowaniu jego rozwijających się mocy.

Po wydarzeniach z Action Comics Annual #11, Zod i jego armia zostają pokonani, ale Chris musi wrócić do Strefy Cienia razem ze swoimi rodzicami, by przejście zostało zamknięte. Chris wie, że tak musiało się stać i dziękuje Supermanowi, że pokazał mu jak powinna wyglądać kochająca się rodzina.